środa, 15 stycznia 2014

Pozytywne myślenie - nocne rozmyslanie

Zastanawialiście się czasami jak to tak serio jest? No jasne zawsze słyszymy ... ucz się, zdobywaj wykształcenie, kolejno w kolejce jest dobra praca, stanowisko i awanse... będziesz dobrze zarabiać...będziesz kimś!  Czy stanowisko i pieniądze robią z nas "kogoś"?
To samo tyczy się wyglądu... trzymaj dietę, nie jedz , odchudzaj się, grube osoby nie maja przyszłości itd.
I co bycie szczupłym zrobi nas "kogoś" ?  BZDURA
Każdy z nas jest kimś , każdy ma własna osobowość, własne podejście do życia i własne zdanie na każdy temat. Tylko dlaczego częściej  słuchamy innych i na nich się wzorujemy, a nie słuchamy samych siebie?!
Totalna propaganda, której wszyscy się poddajemy, tylko po co? 
Nie wiem, może faktycznie dostrzegłam to z wiekiem, może  żyjąc za granica , dziś bynajmniej wiem, ze nie ma sensu podporządkowywać się czemuś,  co nam totalnie nie pasuje. Ja po prostu jestem sobą i bardzo mi się to podoba. Jestem szczera do bólu i pewnie nie wszystkim to pasuje, ale wychodzę z założenia, ze jeśli ktoś mnie lubi i ceni, to za to kim jestem, a nie za to co chciałby ode mnie usłyszeć, aby poprawić swój humorek. 
Czy to jak się ubieram, jakiej słucham muzyki, jakie mam poglądy na życie daje komuś prawo oceniania mnie? Czy jestem dobra czy zła?  Nie sadze! W całym życiu przeszłam chyba większość subkultur młodzieżowych i w sumie wraz z wiekiem doszłam do tego, że warto być sobą. 
 Fryzura, makijaż, piercing i ciuchy to rzeczy, które zawsze można zmienić, pytanie czy robimy to bo tego chcemy czy dlatego bo taka jest moda , albo takich akurat mamy znajomych.
Ważne jest to co mamy w głowach, a nie to jakie mamy buty czy auto. Fajnie, że są jakieś  modowe trendy, wiadomo każdy z nas chce dobrze wyglądać. Szkoda tylko, ze obecnie tak dużą role odgrywa ubiór, przez co często bardzo mylnie oceniamy ludzi, a i nagminnie wyśmiewamy.
Kocham polskie filmy, polska muzykę, polskie jedzenie i mentalność - jestem patriotka kocham Polskę, ale nienawidzę polskiej polityki i tego co się obecnie w Polsce dzieje...korupcja, bezprawie, a raczej prawo, które stworzone jest dla przestępców i grubych ryb, a biednemu zawsze wiatr w oczy. Paranoja, ale to już dłuższy temat 
być może na kolejny wpis :)

To kim jesteśmy zawdzięczamy tylko i wyłącznie sobie, cala reszta to pomocnicy. 
Każdy kolejny dzień zależy od Ciebie i tego  jak go wykorzystasz nie zapominaj o tym!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz