poniedziałek, 6 stycznia 2014

Lübeck- Lubeka

Kilka slow o mieście w którym mieszkam :)
A wiec Lübeck leży na północy Niemiec nad Morzem Batyckim liczy ok.200 tys mieszkańców i posiada jeden z większych portów morskich w Niemczech. Nie jest to duże miasto, żyje się tutaj wolniej i spokojniej niż w metropoliach, choć mimo wielu kursujących busów (linii tramwajowej brak) komunikacja miejska jest kiepska. Głupotą jest to, ze każdy (są chyba 2 wyjątki)bus zjeżdża do ZOB czyli dworca autobusowego, mimo miejsc gdzie można się przesiać i tak dworzec trzeba zaliczyć, a to duża strata czasu. Z czasem da się przywyknąć :) Autem tez porusza się gorzej niż np. po Hamburgu, a to 5 razy większe miasto no i trzeba bardzo uważać na rowerzystów- oni są w De święci choć często nie przestrzegają przepisów:)
Sklepów w Lübeck nie brakuje,  zwiedzając miasto kartę kredytowa lepiej w domu zostawić, na każdym kroku SALE i to dość spore tak więc można zbiednieć w godzinę :)
Jak wiadomo tureckie kebaby są najlepsze no i tez kebabiki na każdym rogu są. Restauracje również liczne, cenowo bardzo rożnie. Zazwyczaj większość posiada  Mittagstisch-Angebot, czyli  promocje w porze obiadowej,  między 12:00 a 15:00 można zjeść porządny obiad za ok 5-7€, a gdzie nie gdzie nawet za 3,50€. Chińskie, greckie, włoskie lokale często oferują bufety  od 9do19€ za osobę i jeść można do bólu :)
Np. w tej azjatyckiej restauracji  za 19€ (wieczorny bufet)jest wszystko w dodatku każde mięso które sobie wybierzemy, bezpośrednio dla nas przygotowuje szef kuchni :) 
http://www.mister-wu.de/39994.html 

No nic na dziś wystarczy bo oczka sie kleją, na dniach postaram się dodać kilka restauracji, w których można smacznie i tanio zjeść :)
Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami miasta zapraszam do odnośnika.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lubeka

1 komentarz: