Język niemiecki podstawyGramatyka języka niemieckiego nie jest łatwa, ale jest sporo trików których warto się nauczyć aby lepiej nam wchodziła :)

Powoli będę uaktualniać te stronkę i postaram się przekazywać Wam najistotniejsze wiadomości nie tylko z gramatyki. 

Nie jestem orłem jeśli chodzi o niemca, ale dość sporo potrafię i nie mam żadnych  problemów z komunikacja, pisaniem i czytaniem. Uważam, ze informacji dzięki, którym łatwiej będzie przyswoić język obcy nigdy nie jest za dużo :) 

Notatki, które zamieszczam pochodzą z rożnych książek, słowników,  stron internetowych na chwilę obecna  nie potrafię już nawet nazw podać, ponieważ przepisuje z zeszytów. Nie zamieszczę  także wszystkich przykładów, wyjątków itd. bo jest tego bardzo dużo. Po prostu chodzi mi o prosty przekaz dla osób początkujących. Jeśli ktoś znajdzie błędy będę wdzięczna za korektę :)


3 komentarze:

  1. Początki z każdym językiem są trudne !

    OdpowiedzUsuń
  2. Gramatykę języka niemieckiego najlepiej przedstawili mi w szkole językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-niemiecki do której chodzę już kolejny rok. Fakt nie jest to łatwe, ale jak chcemy się nauczyć to wszystko jest możliwe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama nauka języka niemieckiego nie jest wcale taka zła. Zdecydowanie polecam zacząć od audio kursów https://www.jezykiobce.pl/51-audio-kursy gdyż to właśnie najwięcej z nich się dowiemy.

    OdpowiedzUsuń