sobota, 14 lutego 2015

Spacerkiem przez Lübeck :)

Lübeck- Lubeka  nie jest to  duże miasto  ok 200 tys mieszkańców, ale posiada jeden z większych portów morskich w Niemczech. Jako 25latka, przenosząc się tutaj z Poznania byłam załamana...miasto, które zasypia o 22??? Jak tu żyć :) Jako barmanka w jednym z lokali  na Starym Rynku w Poznaniu przyzwyczajona byłam  no nocnego trybu życia, imprez itd. Sporo czasu zajęło mi przystosowanie się do życia tutaj, choć nie ukrywam, że cholernie tęsknie za starymi czasami. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że nie mam już 25 lat i czas aby ogarnąć pewne sprawy...choć wiecie co...w ogóle nie mam na to ochoty :) Tutaj sprawdza się moje  powiedzonko...jak się czujesz tak się masz...a ja się nadal czuje jak 18-stka i mam zamiar czuć się tak do setki :)  Czego wszystkim Wam życzę :)

A, że mieszkam tutaj już 7 lat (z rocznym pobytem w HH- Hamburg 8 lat)przyzwyczaiłam się zarówno do życia w De jak i w Lübeck i muszę przyznać, że nie jest źle... a nawet całkiem fajnie.
Najlepsze jest to, ze mieszkam 15 min od centrum i ok. 10 min od plaży.  Trzeba do tego dojrzeć, ale patrząc obecnie z mojego punktu widzenia...  mam ochotę na zakupy  15 min i jestem w centrum. Mam ochotę poleżeć na plaży 10 min i jestem :) 

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam Lübeck  z miejskiej strony :)
Zrobiłam sobie spacerek i kilka...no w sumie 130 fotek w centrum  Lübeck. Oczywiście wszystkich nie zamieszczę, ale chociaż troszkę, dla tych, którzy chcieliby choć w małym zarysie  zobaczyć miasto
Moj spacer rozpoczął się na Ratzeburger Alle na wysokości Edvard-Munch-Straße gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego (Standesamt Lübeck)i zakończył na Gustav-Radbruch-Platz czyli ok 3 km. Teoretycznie przejście tego odcinka zajmuje ok 30 min, ale zaglądając do sklepów, albo zatrzymując się na jedzonko może zająć nawet 8 godzin, wszystko zależy od tego ile czasu spędzicie w sklepach ;)


Standesamt Lübeck


Willa prawie w centrum miasta


i kolejna...


Sklep z Antykami
Witryna trochę schowana, ale...


...tuz przy ulicy wystawa, której nie da się nie zobaczyćNastępnie dochodzimy do ronda Stadthalle i przechodzimy  przez most Mühlenbrücke, czyli pierwszy most, który połączył drogę z  młyna  z miastem.  Ta trasa przejdziemy praktycznie cale centrum Lübeck.


Mühlenbrücke


Kanal-TraveKino CineStar


Cafe Indigo- Nie znacie języka niemieckiego...no problem - tutaj bez problemu porozumiecie się po polsku, zjecie polskie pierogi, bigos oraz pyszne,  tradycyjne, polskie wypieki np. ciasto drożdżowe z rabarbarem.

Chcecie kupić whisky, tez no problem w tym sklepie(20m od Indigo)  jest aż 200 rodzai tego rudego trunku
Jazz Cafe  bardzo przyjemne miejsce w którym można i zjeść i wypić. Można tez zaliczyć fajny wieczór przy muzyce na żywo, a także obejrzeć mecze  :) 
  bei Ulla 
Rathaus Breite Straße


Królestwo marcepanu- sklep firmowy Breite Straße
Rathausplatz Lübeck oraz sklep Peek & Cloppenburg
Rathausplatz Lübeck- Lodowisko


Kwiatki dostępne zawsze :)No i cala Breite Straße :)

Bolero chyba najpopularniejszy lokal w Lübeck  http://luebeck.bolerobar.de/


Fajne miejsce, bardzo oryginalne wnętrze http://luebeck.hansimglueck-burgergrill.de/


Przechodząc pod ta piękną budowlą wychodzimy na Gustav-Radbruch-Platz gdzie znajduje się taki mniejszy ZOB (dworzec autobusowy) Po lewej stronie znajduje się port... ale to pokażę Wam   podczas następnych spacerków :)
Mam nadzieje, ze Lübeck choć troszeczkę Wam się podoba :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz