wtorek, 30 grudnia 2014

Przed Sylwestrem...zabiegi kosmetyczne. Jeśtescie pewne gdzie je wykonujecie???

Która z nas nie walczy lub nie walczyła z trądzikiem, przebarwieniami i innymi anomaliami cery???
Od kiedy zaczęłam borykać się z problemami tarczycy i Hashimoto byłam przekonana, że moja twarz już nigdy nie będzie wyglądać jak kiedyś. Nic bardziej mylnego- niestety trzeba w to zainwestować sporo własnej pracy i pracy kosmetologa, a co za tym idzie trochę gotówki.
Niestety większości poważniejszych zabiegów nie jesteśmy w stanie wykonać same, choćby, dlatego, że nie posiadając uprawnień min. kosmetyczki nie jesteśmy w stanie zakupić odpowiednich produktów.
Fakt w internecie można dziś kupić wszystko, ale decydując się na takie zakupy musimy być świadome konsekwencji, które nie rzadko przytrafiają się nawet kosmetyczka.
Najmodniejsze ostatnio są zabiegi ostrzykiwania kwasem hialuronowym lub botuliną, czyli Botox.
Wiele kosmetyczek po szkoleniach oferuje nam takie zabiegi mimo, że tak na prawdę nie posiadają uprawnień do ich  wykonywania.  Wg. przepisów ostrzykiwania nie ma prawa wykonywać kosmetyczka czy kosmetolog, a jedynie odpowiednio przeszkolony lekarz medycyny- dermatologii estetycznej. Ustawa o zakazie weszła w życie jednak nie ma nad tym żadnej kontroli i stąd właśnie oferty ostrzykiwań w wielu gabinetach kosmetycznych.
Osobiście jestem pod opieką super pani kosmetolog i to właśnie na podstawie jej rad i informacji opieram ten wpis.  Jest to osoba, która doskonale potrafi dobrać zabiegi do cery i wiem, ze nie zrobi nic, aby mi zaszkodzić i choćbym na kolanach prosiła czy płaciła ogromne pieniądze nie zabierze się za ostrzykiwanie, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to nie zgodne z prawem i niebezpieczne. Skutki źle wykonanego zabiegu możemy odczuć nawet kilka lat po wykonaniu.  Jedyny dopuszczalny zabieg to mezoterapia igłowa, nie jest ona jednak tak inwazyjna jak kwas czy botox.

W sumie jestem zdania,
że kosmetolog powinien mieć troszkę więcej możliwości, bo już na wstępie posiada dużo więcej wiedzy jak kosmetyczka i sporo więcej doświadczenia. Nie mniej jednak przy wykonywaniu takich zabiegów bardzo ważny jest talent manualny i zmysł estetyczny-, czego bardzo często brakuje nawet lekarzom estetyki nie wspominając o kosmetyczkach po kilkumiesięcznych szkoleniach!!!  Nie ujmuje tych cech kosmetyczkom, ale uważam, że to dużo za mało, aby wykonywały  większość zabiegów, które obecnie wykonuje się w gabinetach kosmetycznych.
Sama amatorsko interesuje się farmaceutyką, kosmetologią, psychologią itp. Ogólnie mój zapal skierowany był na psychologie, pedagogikę i resocjalizacje. W tym zagłębiłam się dość mocno szczególnie w kierunku psychologii dziecięcej. Odbywałam szkolenia, kursy, pomagałam w domach dziecka, domach opieki sprawiało mi to radość. Uczęszczałam też na wiele zajęć w szkole Anieli Goc


do tego kursy Avon, Amway…dzi
ś już pewnie nikt o tym nie pamięta J
W wielu przypadkach mogę pomoc, udzielić rady, ale wszystko opieram o własne lub znajomych doświadczenia i nie ma to odniesienia do stosowania medykamentów czy środków, które stosuje się w kosmetologii i farmaceutyce na szeroka skale. Każdy człowiek jest inny, każdy wymaga innego leczenia zarówno cery, ciała jak i umysłu.
I co byście powiedziały gdybym zrobiła sobie roczna szkole, kilka kursów i udawałabym wykwalifikowana kosmetyczkę, albo, co gorsza kosmetologa i zaczęłabym ostrzykiwać ludzi???
Chciałybyście pójść do takiej kosmetyczki??? Ja nie!!!
Zresztą nie odważyłabym się wykonywać jakichkolwiek zabiegów bez oświadczenia,  a tego nie dają 3 dniowe kursy!!!


Wyszuka
łam kilkanaście ofert szkoleń z ostrzykiwania i większość z nich to max 3 dniówki w cenie od 2000 do 5000tys.zl.
Oto przykład:
 • Dzień 1 szkolenie z mezoterapii igłowej i rewitalizacji tkanek kwasem HA( (o wartości: 1300,- PLN)
  • ostrzykiwanie twarzy i okolic oczu
  • ostrzykiwanie skóry głowy
  • zabiegi lipolityczne na ciało
  • wypełnianie i eliminowanie rozstępów
  • praca Roll Citem medycznym i kosmetycznym w obrębie twarzy, szyi i dekoltu
 • Dzień 2 szkolenie z wypełniania tkanek kwasem hialuronowym usieciowanym (o wartości: 1300,- PLN),
  • wypełnianie bruzd
  • praca usieciowanym kwasem hialuronowym w obszarze "linii marionetki" i zmarszczek palacza
 • Dzień 3 szkolenie z HKT - hirudokompleksoterapia - Wampirzy Lifting (o wartości: 1500,- PLN)
  • Hirudoterapia - rodzaje i techniki stosowane w medycynie naturalnej
  • Hirudokosmetologia - najnowocześniejsza technika odmładzania przy użyciu pijawek
  • Wampirzy Lifting - rodzaje i technika przeprowadzenia zabiegu
  • Metody tworzenia maseczki niezbędnej do uzyskania Liftingu
Dla:
kosmetyczek i kosmetologów

I jak Wam si
ę podoba takie szkolenie??? Mnie w ogóle!!! Jak można nauczyć się 5 zabiegów w kilka godzin, a następnie wykonywać je na nieświadomych klientkach, które liczą na rewelacyjny efekt?  Makijaż permanentny to już jest wyzwanie, a co dopiero reszta. Jeśli nie macie przykładów wśród znajomych poczytajcie w necie nie tylko te opinie na plus! Zwracajcie szczególną uwagę na te negatywne, bo ich tez jest bardzo dużo. Niestety często nie dopuszczamy do siebie myśli, że coś pójdzie źle, a potem płacz i dużo większe wydatki na naprawę błędów niedoświadczonej kosmetyczki.

W Polsce w 1999 roku zosta
ło powołane Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, organizacja ta składa się z ok 400-stu najlepszych dermatologów, zajmujących się dermatologią estetyczną. Większość prowadzi prywatną praktykę, w której są wykonywane zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody. Organizują sympozja i warsztaty, działają tez na forum międzynarodowym reprezentując Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD)


Mo
że zanim wybierzecie się do kosmetyczki na tak poważne zabiegi, sprawdźcie listę lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej i dopiero wtedy korzystajcie z takich usług. 


Polecam stron
ę:

Znajdziecie wszystko czego potrzebujecie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz